Słowo wstępne

Minęło 25 lat, kiedy społeczność szkolna wybrała doktora Lecha Siudę Patronem Szkoły. Od 17 maja 1997 roku Pana Doktora już nie ma wśród nas, ale pamięć o Nim jest ciągle żywa. „Patron będzie z nami razem, jego słowa drogowskazem …” to słowa pieśni szkoły, które nie tylko przypominamy podczas corocznych obchodów Dnia Patrona, ale traktujemy jako obietnicę złożoną Doktorowi.

Staramy się realizować motto, które Lech Siuda nam pozostawił: „Trzeba mało wymagać od świata, lecz dużo od siebie”.

Wspominając postać Doktora, podziwiamy cechy, które posiadał: wielki szacunek do drugiego człowieka, umiłowanie sztuki, wrażliwość na piękno przyrody, ciekawość świata, ofiarność w służbie potrzebującym.

W tym wyjątkowym dla całej społeczności dniu – Święcie Patrona Szkoły, w hołdzie Panu Doktorowi składamy twórczość naszych uczniów – tych najmłodszych i tych starszych.

Życzymy wszystkim oglądającym miłego odbioru!