Rajd Turystyczny

19 września  15 uczniów naszej szkoły pod opieką  p. Sylwii Odważnej, p. Iwony Fengler oraz p. Alicji Giżyńskiej wzięło udział w XV Powiatowym Rajdzie Turystycznym „Pieczona Pyra” do Niepruszewa. Rajd został zorganizowany przez PTTK O/Buk, przy współudziale Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Szkoły Podstawowej w Niepruszewie, Urzędu Miasta i Gminy w Buku, Sołectwa w Niepruszewie oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej w Buku.

Cele rajdu to: zapoznanie uczestników z pięknem okolic Niepruszewa i zachodnich terenów powiatu poznańskiego, rozwój turystyki i krajoznawstwa w powiecie poznańskim, promowanie aktywnego spędzania czasu, a także podtrzymanie tradycji „poznańskiej pyry”.

Dzielni uczestnicy rajdu rozpoczęli swoją turystyczną wędrówkę o godzinie 9 rano w sobotę. Pokonali trasę z Buku do Otusza autobusem, by dalej już wyruszyć w pieszą wędrówkę przez Otusz Huby, wzdłuż autostrady i węzła przemysłowego do Niepruszewa. Turyści rozkoszowali się pięknem przyrody i wspaniałej słonecznej pogody.

Na mecie w Niepruszewie przy szkole czekała na wszystkich wspaniała grochówka, chleb ze smalcem i oczywiście pieczone pyry. Organizatorzy przygotowali wiele konkursów i zabaw związanych tematycznie z „wielkopolską pyrą”. Po raz pierwszy opiekunowie wzięli udział w konkursie wykopywania ziemniaków.

Młodzi turyści z niecierpliwością czekają na kolejny rajd.