Podsumowanie Projektu Zasady w muzeum, kinie, teatrze... Gazetka klasowa - konkurs Prezentacja zadań - ABC, drzewo, alfabet Szkolny pokaz mody Kodeks kulturalnego ucznia I-II Kodeks kulturalnego ucznia IV-VI Zachowanie na przyjęciu i przy stole - restauracja „Parkowa” w Buku Zasady zachowania się przy stole u przedszkolaków Magiczne słowa Złote myśli Właściwe zachowanie - plakaty Zainicjowanie projektu - Przedstawienie

Grunt to dobre wychowanie

Podsumowanie Projektu

Rywalizacja o tytuł „Klasa z klasą”

Pół roku szybko minęło i przyszedł czas na podsumowanie projektu edukacyjnego Grunt to dobre wychowanie, realizowanego w klasach 1 – 6. 27 lutego br. wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się w sali gimnastycznej, aby podsumować podjęte przez siebie działania. Ich prezentacji dokonały koordynatorki projektu: p. P. Tojek i p. I. Fengler. Przy okazji wszyscy nauczyli się piosenki o dobrym wychowaniu, która okazała się doskonałym przerywnikiem w czasie spotkania.

Podczas „wielkiego finału” kończącego projekt w klasach 1 – 3 odbył się quiz pt. „Dobre maniery”. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą oraz umiejętnościami praktycznymi, które osiągnęli podczas realizacji projektu. Dzieci odpowiadały na pytania konkursowe w trzyosobowych zespołach. Każdy zespół mógł w razie potrzeby skorzystać z podpowiedzi swojej klasy, ale tylko dwukrotnie mając do dyspozycji tzw. „koło ratunkowe” i „telefon do przyjaciela”. Walka o tytuł „Klasa z klasą” była bardzo wyrównana. Ostatecznie jednak zwycięzcami zostali uczniowie klasy 2. Uczestnicy quizu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Także uczniowie klas 4 – 6 mieli okazję wykazać się zdobytą wiedzą i umiejętnościami z zakresu dobrych manier. Nie zabrakło rywalizacji w quzie, ale także próbie poddane zostały umiejętności praktyczne – nakrywanie do stołu. Zespołom poszczególnych klas kibicowała wierna publiczność szkolna, a nad całością czuwała komisja konkursowa. Wyrównana rywalizacja ostatecznie zakończyła się sukcesem szóstoklasistów, którzy w walce o tytuł Klasy z klasą uzyskali I miejsce.

Wielki finał zakończył się ponownym spotkaniem uczniów w sali gimnastycznej i wręczeniem dyplomów przez Panią Dyrektor. Dobre maniery znamy doskonale – teraz pozostaje nam wcielać je w życie!

I.F. &  P.T.