Sprawozdanie z projektu Tydzień z Papieżem Janem Pawłem II

Tydzień z Papieżem rozpoczęliśmy w niedzielę 18 października. Szkolne Koło Caritas sprzedawało „papieskie kremówki” przed kaplicą w Szewcach i przed kościołem w Dakowach Mokrych.

We wtorek występowaliśmy w przedstawieniu „Wspomnienia o Janie Pawle II”. Następnego dnia oglądaliśmy film pt. „Pójdź za mną” – testament Jana Pawła II.

W czwartek robiliśmy laurki z wizerunkiem Świętego, do których wklejaliśmy wypowiedzi Papieża na temat rodziny. Wszystkie były bardzo udane. Zanieśliśmy je do domów i wspólnie z rodzicami przeczytaliśmy. W ostatnim dniu odbył się turniej wiedzy na temat życia Papieża. Pytania nie były zbyt trudne, więc nie mieliśmy problemów z odpowiedziami. Każdy z uczestników otrzymał miłą nagrodę. Niespodzianą na turnieju była obecność samego Jana Pawła II (przebrany kolega ).

Tydzień Papieski uważam za udany. Oprócz wesołych zabaw, wiele się nauczyłam. Cieszę się z pomysłu zorganizowania takiego wspaniałego czasu poświęconego poznaniu autorytetu, jakim jest dla mnie Św. Jan Paweł II.

Amelia Kurczaba kl. V