Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 Wybór opiekuna SU DEN i "Obcinka ogonków" Film w szkole Szkoła do hymnu Moja Niepodległa Wigilia klasowa Walentynki Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego Dzień Kobiet "na odległość" Dzień Patrona Dzień Dziecka O bezpieczeństwie nad wodą Słuchowisko Spotkanie ze strażakami Przedstawienie o Fredku, który szukał żony Nauka poszła w las... Policja o bezpiecznych wakacjach Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

IV - VIII

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Inaczej niż dotąd obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Tym razem w konkury o tytuł mistrza języka stanęliśmy online. Uczniowie klas 4- 6 sprawdzali swoje umiejętności ortograficzne, łamali język, podjęli się językowej misji detektywistycznej. Siódmo- i ósmoklasiści w wirtualnym escape roomie rozwiązywali zagadki dotyczące fleksji, fonetyki, składni i słowotwórstwa. Choć emocje były inne niż w latach ubiegłych cel ten sam: świadomość językowa uczniów i przekonanie, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.

I.F.