I - III

Baranek wielkanocny

„Baranek wielkanocny” to tytuł wiersza Józefa Czechowicza, który to wiersz, uczniowie z klasy pierwszej mieli okazję wysłuchać  19 marca br. W tym dniu odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Mała książka – wielki człowiek”, a gościem zaproszonym na nasze głośne czytanie była Bibliotekarka – p. Irena Trzybińska z Gminnej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Buk, z którą nasza szkoła od lat współpracuje. Dzieci z uwagą wysłuchały wiersz. Poeta zwraca w nim uwagę na barwy. To one ubierają nasz świat w piękno i emocje. Po wysłuchaniu tekstu i rozmowie kierowanej przez wychowawcę, przyszedł czas na pracę plastyczno-techniczną. Dzieci wykonywały baranki wielkanocne z prostych materiałów – opakowania po jajku-niespodziance, kartek z bloku technicznego oraz z błyszczących ozdób. Praca nie była łatwa, a mimo to przyniosła dzieciom radość i zadowolenie.

P. T.