I - III

Dzień Głośnego Czytania

11 lutego br. uczniowie klasy pierwszej od rana oczekiwali odwiedzin p. Bibliotekarki. Pierwszaki wiedziały, że poznają jedną z fascynujących i pouczających opowieści zawartych w książce „PIERWSZE ABECADŁO”. Tak się stało. Pani Agnieszka /nasza Pani Bibliotekarka/ przeczytała dzieciom opowieść pt. „Kurczak” autorstwa M. Musierowicz. Usłyszana historia skłoniła dzieci do refleksji nad tym, że każdy człowiek jest inny, ale nikt nie jest od nikogo gorszy, każdy ma inne, niepowtarzalne zalety. Po wizycie p. Bibliotekarki uczniowie przystąpili do pracy plastyczno-technicznej. Każde dziecko wykonało medal dla osoby, którą podziwia. Medale, jak i oceny, które za nie otrzymali uczniowie, były piękne! Zajęcia odbyły się w ramach realizacji projektu „Mała książka – wielki człowiek”.

P. T.