I - III

Projekt " Mała książka - wielki człowiek"

Realizacja projektu „Mała książka – wielki człowiek”

W trosce o rozbudzenie zainteresowań czytelniczych u najmłodszych uczniów, pani bibliotekarka oraz wychowawca klasy pierwszej podjęły się realizacji projektu, który wpisuje się w kampanię Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” przygotowaną z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Dzieci otrzymały specjalnie dla nich przygotowaną książkę „PIERWSZE ABECADŁO”, dzięki której będą mogły odbyć niezwykłą przygodę, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

P. T.