IV - VI

Święto Konstytucji 3 Maja

Dnia  4.05.2017r. uczniowie klas 4 -6 kolejny raz mogli przypomnieć sobie okoliczności uchwalenia najważniejszej ustawy w państwie – konstytucji.  Tym razem członkowie Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem opiekuna zaprosili koleżanki, kolegów oraz nauczycieli do telewizyjnego studia TVN24 stylizowanego nieco na wiek XVIII. Uczestnicy mieli okazję powtórzyć wiedzę o uchwaleniu Konstytucji 3 maja 1791r., wziąć udział w wywiadzie z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim, a także przysłuchać się opiniom na temat obrad sejmu innych historycznych postaci. To inna niż zwykle, ale ciekawa lekcja historii.

Dzień wcześniej reprezentacja szkoły wzięła udział w okolicznościowych obchodach w Buku.

I.F.