IV - VI

Święto Niepodległości

Polsko – nie jesteś Ty już niewolnicą! Takie słowa były hasłem tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. Uczniowie klas 4-6 spotkali się z tej okazji 10.11.2016r., aby kolejny raz upamiętnić rocznicę odzyskania niepodległości. Akademia rozpoczęła się okolicznościową inscenizacją przygotowaną przez Samorząd Uczniowski. Aktorzy w nieco współczesnej scenerii przypomnieli najważniejsze fakty historyczne dotyczące utraty, walki i odzyskania wolności przez Polskę. Później wszyscy uczestniczyliśmy w kolejnym już Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Piosenki Żołnierskiej. Całość zakończyła się uroczystym odśpiewaniem Roty.

I.F.