IV - VI

Andrzejki

Wieczór „zdrowych wróżb” przeżywali uczniowie klas 4-6 28 listopada 2016r. Tego dnia SU przygotował andrzejkową zabawę. Na początku opiekun SU, p. I. Fengler przedstawiła uczestnikom spotkania wielowiekową historię obchodzonego zwyczaju, z której dowiedzieliśmy się, że andrzejki to wróżby dziewczęce, natomiast chłopcom przypisane były katarzynki. Zabawie towarzyszyły oczywiście tańce i wspólne pląsy, ale niespodzianką były pieczone w piekarniku jabłka zawierające andrzejkowe wróżby. Można było m.in. usłyszeć: Uważaj na przyrodę, może trafić się kartkówka… Nie zabrakło też „wyścigu” butów, obierania jabłek i serca z imionami. Zabawa była przednia!

I.F.