IV - VI

Dzień Biały

Kształtowanie postaw prozdrowotnych, jak również wyrabianie potrzeby uczestnictwa w różnych formach aktywności fizycznej były głównym celem Białego Dnia, zorganizowanego  25 stycznia 2017 roku w budynkach szkoły w Szewcach i Dakowach Suchych. Zgodnie              z 12-letnią już tradycją do szkoły zaproszono przedstawicieli służby zdrowia. Tym razem zaproszenie przyjęły położne, panie Karolina i Marysia, a hasłem dnia było: ,,Gimnastyka to zabawa, dla każdego ważna sprawa”.

Spotkanie dla klas 4-6 rozpoczęło się występem uczniów klasy 6, którzy w rytmie utworu M. Rodowicz ,,Gimnastyka” zademonstrowali przykładowe ćwiczenia gimnastyki porannej.

Następnie dzieci uczestniczyły w przygotowanej przez zaproszone panie dwuczęściowej prezentacji multimedialnej, ukazującej specyfikę zawodu położnej i korzyści dla zdrowia i życia  płynące z codziennego uprawiania gimnastyki.

Spotkanie z gośćmi uwieńczył pokaz przygotowania do operacji.

Na koniec uczniowie podjęli aktywność plastyczną, polegającą na wykonaniu w grupach plakatów poświęconych trzem zagadnieniom: formom aktywnego wypoczynku, metodom wypoczynku i poprawy nastroju w ciągu dnia oraz przygotowaniu zestawu ćwiczeń gimnastyki porannej.

Dzień Biały uświadomił uczestnikom jak ważna jest aktywność fizyczna dla naszego zdrowia i zachęcił do podjęcia codziennej gimnastyki.

K. K.