Bukowski Bieg Junka

11 czerwca 2016r.  na bukowskim stadionie  po raz 20 odbył sie Bieg Junka. Udział brały dzieci z przedszkoli i szkół z gminy Buk. Wśród startujących nie zabrakło naszych przedstawicieli. Liczna grupa, prawie 30 uczniów naszej szkoły stawiła się na starcie. Dopingowani przez rodziców oraz kolegów i koleżanki, kolejno startowali w swoich grupach wiekowych. Każdy chciał wygrać. Niestety miejsca na podium były tylko trzy, a startujących dzieci, w każdym biegu ok. 20-30. Nie znaczy to, że nasi uczniowie poddali się bez walki. Większość kończyła swój  bieg w środku stawki, kilku wybiegało miejsca w pierwszej dziesiątce.

Już po pierwszych biegach mogliśmy cieszyć się z sukcesów. Miejsca na tzw. pudle wywalczyli uczniowie klasy I : Patrycja Cieślak i Wiktor Dembiński, solidarnie zajmując III miejsce. Kolejne biegi to miejsca naszych uczniów tuż za podium: Amanda Jujka oraz Sebastian Skuza przybiegli na V miejscu, Martyna Mazurek miejsce na podium straciła zaledwie 50 m przed metą plasując się ostatecznie na IV pozycji. Także jako IV do mety dobiegł  Jakub Sierant. Z miejsca na podium cieszyliśmy się także w przedostatnim biegu, w którym na III miejscu przybiegł Paweł Hausler.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy oraz dziękujemy za waleczne serca, poświęcony czas i wspólna zabawę. Jednocześnie żałując, że nie wszyscy zgłoszeni na zawody dotarli, gdyż szans medalowych mielibyśmy więcej.