Wizyta dietetyka

19.01.2015 r. na pierwszej lekcji odwiedził nas dietetyk Pan Szymon Chrzanowski opowiedział jak ważne są witaminy dla organizmu człowieka, zwłaszcza dla dziecka, które rośnie i rozwija się. Nasz gość podczas spotkania z uczniami klas IV-VI usystematyziwał żywność, omawiając jakie korzyści płyną z poprawnej diety pełnej owoców i warzyw. Niestety pan dietetyk stanowczo odradzał spożywania pizzy, hot-dogów i hamburgerów oraz doradzał, by słodycze ograniczać do minimum. Te ostatnie rady nie szczególnie spodobały się uczniom.

v

Pan Szymon spotkał się również z młodzymi uczniami klas I-III. W formie quizów i zabawy przeprowadził rozmowę na temat jedzenia. Dzieci dzieliły ważywa i owoce ze względu na kolory i kształty. Na koniec otrzymały od gościa kolorowanki, oczywiście związane z jedzeniem.