I - III

Wycieczka do Torunia

26 października 2023r. o godzinie  6.10 dzieci z klas 1-3 pełni emocji, w dobrych nastrojach wyruszyli w podróż do Torunia. Z racji Roku Kopernikańskiego /2023r./, w 550 rocznicę urodzin wielkiego astronoma, chcieliśmy uzupełnić swoją wiedzę o nim, a przede wszystkim zwiedzić  miasto Toruń bliskie Kopernikowi. Udało nam się wykonać wszystko to, co zamierzaliśmy. Zwiedziliśmy Dom Mikołaja Kopernika, obejrzeliśmy film „Mikołaj Kopernik w Toruniu” w technice 4D,  zobaczyliśmy najważniejsze zabytki Starego Miasta w towarzystwie przewodnika w stroju krzyżackim. W okrągłej budowli zwanej Planetarium odbyliśmy „ Cudowną podróż” czyli seans astronomiczny. To widowisko wszystkich nas zachwyciło i „posypały się” oklaski. Być w Toruniu i nie skosztować toruńskich pierniczków? Nie godzi się ! Zawitaliśmy więc do Piekarni Starotoruńskiej na „piernikowe warsztaty”. Przy kulinarnych zmaganiach było wiele radości... Każde dziecko wykonało pierniczek dla siebie lub swoich bliskich. W pobliskim sklepiku zakupiliśmy pamiątki i pierniki, których było „ Do wyboru, do koloru”.  W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Mc Donald’s i każdy wybrał jakiś smaczny kąsek dla siebie. Zmęczeni, ale zadowoleni i  pełni wrażeń już o zmroku /godzina 19.00/ wróciliśmy do domów.

P. T.