I - III

Noc Naukowców

29. września 2023r., klasy 1-3 po lekcjach wyruszyły na wycieczkę do Poznania. Głównym celem wyprawy był pobyt na Uniwersytecie Przyrodniczym i uczestnictwo w ramach „Nocy Naukowców” w  zajęciach warsztatowych, pokazach, prelekcjach. Tematyka zajęć była następująca: „Zdrowie a czekolada”, „Siekierka i konik czy skomputeryzowana maszyna?”, „Pipetowanie i przygotowanie roztworów”, „Druk 3D – co można wykonać z plastiku”, „Nie jem palmowego – chronię orangutany”. Uczniowie byli bardzo zainteresowani taką formą zdobywania nowych wiadomości, poznali też rolę naukowców i ich pracę. Zmęczeni, ale pełni wrażeń opuściliśmy mury uniwersytetu i już wieczorową porą wróciliśmy do domów.

P. T.